הליך רישום חברה - כל המידע הנחוץ לשם הקמת חברה חדשה

מעוניינים להקים חברה מצליחה? רוצים לעבור מעוסק מורשה להתאגדות כחברה? הגעתם למקום הנכון! 

בדף זה ניתן לכם את כל המידע הנחוץ לגבי רישום חברה. נפרט לכם מהם השיקולים להקמת חברה, כיצד מתבצע הליך פתיחת חברה ברשם החברות ודגשים להקמת חברה מנצחת. תוכלו גם להוריד מדריך מפורט, ייחודי ללקוחות משרדנו.

אצלנו תקבלו מענה מלא לכל אשר תזדקקו לשם הקמת חברה מצליחה במהירות וביעילות:

 • שירות מעורך-דין וחשבונאי מנוסה – למעלה מ-12 שנות ניסיון בצמרת משרדי עורכי הדין ורואה החשבון בישראל. הקמנו כבר עשרות חברות מתחומי עיסוק רבים.
 • נעזור לכם בכל ההחלטות העסקיות החשובות – מספר המניות וסוגן, מספר דירקטורים ובעלי מניות, זכויות הצבעה ודרכי הצבעה, מנגנונים משפטיים שונים להוספת  שותף או היפרדות, פירוק החברה וחלוקת נכסים  וכו).
 •  שירות משפטי וייעוץ עסקי/כלכלי – אנו נברר עבורכם מה צורת ההתאגדות הטובה לכם ביותר מבחינת שיקולי מס, מבחינה כלכלית ומהיבטים נוספים רבים (חברה, עמותה, עוסק מורשה וכו').
 • נסייע לכם בבחירת שם החברה המותר – לפי דיני הקניין הרוחני ודיני התחרות (שתוכלו גם לרשום עליו בהמשך מדגם/סימן מסחרי…)
 • נסייע לכם בהחלטות לגבי הגנה על הקניין הרוחני והקניין המוחשי, מנגנונים לפתרון מחלוקות כמו בוררות.. ננחה אתכם בבחירת זכויות החתימה בחברה…
 • הסדרים כספיים הוגנים ויחס אישי – אצלנו תקבלו שירות ומקצועיות של משרד צמרת בהסדרים הוגנים. אצלנו תמצאו אוזן  קשבת. כל לקוח הוא עולם ומלואו עם יחס אישי.
 • אנו יודעים מה אתם צריכים להצליח – אנו מלווים מקרוב את כל לקוחתינו מקרוב החל משלב ההתאגדות ובמשך כל שנות קיום החברה. אנו נעזור לכם לפתוח חברה מצליחה.
 • נייעץ ונלווה אתכם בכל פרט אחר נדרש כדי שתקימו חברה מצליחה…

אנו מציעים 3 מסלולים ייחודיים לרישום חברה

 משרדנו מתמחה זה למעלה מעשור בתחום דיני חברות. הקמנו ופירקנו מאות חברות אצל רשם החברות. משרדנו פיתח שלושה מסלולים מיוחדים לשם פתיחת חברה ואנו מתאימים אישית לכל לקוח את המסלול המתאים לו, לפי צרכיו ולפי מידת ההשקעה:
 
 • רישום חברה דרך מערכת ממחושבת ייחודית למשרדנו – זהו מסלול המיועד ליחידים שכבר קיבלו ייעוץ משפטי וייעוץ מיסויי וקיבלו המלצה והחלטה בפועל על הקמת חברה. במסלול זה הקמת החברה נעשית דרך מערכת אוטומטית שפיתחנו.
 • מסלול מהיר – זהו מסלול מקוצר לחברת יחיד או חברה משפחתית. במסלול זה הקמת החברה נעשית און ליין דרך מרשמי רשם החברות. הקמת החברה אורכת יום-יומיים. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה בהנחה משמעותית מהתעריפים הרגילים.
 • מסלול רגיל – זהו מסלול לחברה מורכבת יותר שמצריכה תקנון מורכב יותר והסכמים בין בעלי המניות. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה משתנה ותלויה בסדר גודל החברה שתקום.

מהי חברה?

חברה הינה צורת ההתאגדות המשפטית המקובלת ביותר לשם לניהול של פעילות עסקית משותפת והיא נרשמת על-פי חוק אצל רשם החברות. חברה היא תאגיד בעל אישיות משפטית נפרדת ואוטונומית ואשר כשיר לעמוד ברשות עצמו בחובות וזכויות. 

בשונה מעוסק מורשה או אדם פרטי, לחברה יש "חיים משל עצמה" וניתן לרשום על שם החברה נכסים, התחייבויות וכיוצב. לפתיחת חברה יש יתרונות וחסרונות לעומת שותפות או פעילות כעוסק מורשה. 

סעיף 2 בחוק החברות קובע כי כל אדם בין אם הוא יחיד ובין אם הוא תאגיד רשאי להקים חברה, ובלבד שמטרותיה אינן נוגדות את החוק, אינן בלתי מוסריות ואינן נוגדות את תקנות הציבור.

ניתן להקים שני סוגי חברות פרטיות: חברה בע"מ וחברה רגילה שאינה בע"מ.

 בישראל הסוג הנפוץ של החברות שנפתחות הוא חברות שאחריות בעלי המניות בה מוגבלת, והנקראות גם חברות בערבון מוגבל או בע"מ. 

אצל חברה בע"מ אחריות בעלי המניות מוגבלת עד לפרעון הערך הנקוב של המניות שהונפקו להם. הסוג הפחות נפוץ הוא חברה שאחריות בעלי המניות בה אינה מוגבלת. 

רישום חברה ן הקמת חברה

ההבדל בין חברה בע"מ (בערבון מוגבל) לחברה שבה אחריות בעלי המניות איננה מוגבלת היא מידת האחריות הכספית והמשפטית של בעלי המניות בחברה במקרה שהחברה נקלעה לחובות או קורסת כלכלית.

מה ההבדל בין חברה בע"מ לעוסק מורשה?

פעמים רבות עולה השאלה כיצד עדיף לאדם או לקבוצת אנשים לפעול במהלך עסקיהם. האם עדיף לאדם פתיחת חברה בע"מ או לפעול כעוסק מורשה או האם עדיף למס' אנשים להתאגד כחברה בע"מ או כשותפות?  אלה ההבדלים העיקריים:

עקרון האישיות המשפטית הנפרדת בפתיחת חברה בע"מ  – ההבדל המרכזי בין חברה לבין עוסק מורשה או שותפות הוא שחברה בע"מ היא גוף משפטי נפרד שעומד בפני עצמו. כלומר ישנו "מסך" שחוצץ בין החברה לבין בעלי מניותיה והגוף שאיתו מתקשרים בחברה זה לא עם האדם עצמו אלא עם החברה שאותה ייסד. 

לעומת זאת, כאשר אדם פועל כעוסק מורשה, אזי הוא והעסק הינם אותו דבר. העסק הוא על שמו של העוסק מורשה וכך גם כל הנכסים של העסק והחובות שלו. הכל אישי של בעל העסק עצמו.

 עלויות תפעול גבוהות של חברה מול עוסק מורשה   –  לחברה בע"מ ישנן עלויות תפעול רבות אשר אינן קיימות אצל עוסק מורשה.

רגולציה רבה, הגבלות וסרבול –  חברה פועלת בסביבה שבה ישנן הגבלות רבות, רגולציה רבה והוראות דין וחוק להן היא כפופה ומחוייבת לפעול על-פיהן. לדוגמא: חברה חייבת שיהיו לה מספר מוסדות כמו דירקטוריון ואסיפת בעלי מניות.

מיסוי  – בהערכה גסה נהוג לומר כי כלל ככל שמחזורי הפעילות גדולים יותר, ישנה עדיפות לפתיחת חברה בע"מ. בהערכה גסה, במידה שמשאירים את הרווחים בחברה אז ישנה עדיפות לפתיחת חברה בע"מ ברווחים שמעל ל 290,000 ₪ בשנה, ובמידה שמושכים את הרווחים אז ישנה עדיפות לפתיחת חברה בע"מ ברווחים שמעל 600,000 ₪ בשנה.

 מבחינה שיווקית –  לפעילות באמצעות חברה בע"מ יש תדמית שיווקית של גוף רציני, אמין וגדול שאיתו הלקוח יהיה מעוניין יותר להתקשר בפעילות עיסקית. 

מה תפקיד רשם החברות ברישום חברה?

הגוף הרגולטורי המפקח על הקמתן ופעילותן של חברות בישראל הוא רשם החברות שהינו יחידה מרשות התאגידים. רשם החברות הוא זה שמאשר את הקמת החברה ואת המסמכים השונים שמוגשים אליו בשעת פתיחת החברה. גם במקרה של פירוק חברה מרצון, רשם החברות הוא זה שמנהל את הליך פירוק החברה מרצון. 

יחידת רשם החברות אמונה על הטיפול ברישום חברות, בקבלה ובבדיקה של דיווחים שחברות חייבות בהגשתם לרשם, ברישום שעבודים ובהסרתם, פירוק מרצון של חברות, מיזוגים והחייאות, בהתאם להוראות חוק החברות, תשנ"ט-1999, פקודת החברות [נוסח חדש], התשמ"ג-1983, והתקנות שהותקנו מכוחם של חיקוקים אלה. ​

רישום חברה רשם החברות

רישום חברה רשם החברות

בהתאם להוראות הדין, אחראית יחידת רשם החברות על ניהול מרשם חברות מהימן ועדכני, המאפשר לציבור קבלת מידע על חברות רשומות והמהווה נדבך מהותי ומרכזי בפעילות המגזר העסקי בישראל ובחיי המסחר בכלל.

אילו מסמכים צריך להגיש לרשם החברות בהקמת חברה?

הקמת חברה נעשית בדרך של הגשת המסמכים הבאים לרשם החברות:

 • טופס "הגשת מסמכים לרישום חברה" לרשם החברות. זהו טופס הלוואי ובו מפורט מי מגיש את הבקשה לרישום חברה וכן נרשמים בו שמות אלטרנטיביים לרישום החברה (במקרה שהשם שנבחר תפוס או לא יאושר).
 • טופס בקשה לרישום חברה אצל רשם החברות (ראו פירוט בהמשך).
 • תקנון חברה בו מופיעים לפחות 4 סעיפי החובה וסעיפים נוספים במידת הצורך (ראו פירוט בהמשך) . 
 • הצהרה של דירקטורים ראשונים והצהרה של בעלי המניות הראשונים של החברה, מאומת על-ידי עורך דין. כל חברה חייבת במינוי דירקטורים, ויכולה לקבוע בתקנון את הרכב הדירקטוריון מבחינת מקסימום.
 • תשלום אגרת חברות ומסמכים נוספים, אשר תומכים בבקשה.
יש לשים שדרישת הגשת מסמכי ההתאגדות היא חובה וללא כל המסמכים שלעיל רשם החברות לא יאשר את רישום החברה.

טופס בקשה לרישום חברה

 טופס הבקשה לרישום חברה אצל רשם החברות כולל פרטים מזהים לגבי החברה החדשה לרבות שמה, כתובת, מטרות החברה (לעסוק בכל עיסוק חוקי או מטרות מפורטות), הוראות בתקנון לפי סעיף 175 לחוק החברות (כלומר – סייגים על העברת מניות, איסור הצעה לציבור של מניות, הגבלה על מספר בעלי המניות בחברה), פרטים לגבי הון המניות של החברה ובעלי המניות וכן הצהרות של בעלי המניות הראשונים של החברה.

 תקנון חברה

תקנון החברה חייב להיות מאומת על ידי עורך דין. חברה יכולה לעשות שימוש בתקנון מצוי או לחלופין לנסח תקנון המותאם לה באופן אישי. תקנון החברה חייב לכלול (4 רכיבים מהותיים):

 • שם חברה.
 • מטרות החברה.
 • פרטים בדבר הון המניות הרשום (ההון אותו היא רשאית לחלק לבעלי מניותיה לפי החלטת בעלי השליטה בחברה), לרבות מספר המניות לסוגיהן (אלא אם מדובר בהון מניות לא נקוב ואז מספיק שיפורט מספר המניות). פרטי בעלי המניות, שם מלא, מס' זיהוי ומען.
 • פרטים בדבר הגבלת אחריות  (האם אחריות בעלי המניות לחובות החברה מוגבלת).

הצהרת בעלי המניות

הצהרת בעלי מניות זהו טופס שבה מצהירים בעלי המניות הראשונים שהם כשירים להחזיק במניות ולייסד חברה ואינם מוגבל לכך מכוח חוקים שונים. לחברה יכול להיות גם בעל מניות אחד.

הצהרת דירקטורים ראשונים

במסגרת הליך הקמת חברה יש להגיש טופס הצהרת דירקטורים ראשונים. במסגרת ההוראות הקבועות בחוק, על הדירקטור הראשון להצהיר על כשירותו לכהן כדירקטור בחברה וכי לא מוטלות עליו כל מגבלה מכוח חוק ההוצאה לפועל. לחברה חייב שיהיה לפחות דירקטור אחד שרשאי לכהן בתפקיד זה בהתאם לחוק.

את טופס הצהרת דירקטורים ראשונים יש לאמת בפני עורך דין.

לשם הקמת חברה מוצלחת ונכונה, אנו ממליצים מאוד להיעזר בעורך-דין בעל ניסיון בתחום דיני התאגידים והבקיא בהוראות החוק והפסיקה בתחום.

שובר תשלום אגרה – עלות הקמת חברה

יש לצרף לטפסי פתיחת חברה אסמכתא על תשלום אגרת רישום לרשם החברות (למעט חברה לתועלת הציבור).

עלות הקמת חברה מסתכמת בתשלום לרשם החברות בגין אגרת רשום. חברה בע"מ נדרשת בעת הרישום לשלם אגרת רישום לרשם החברות במשרד המשפטים, וכן לשלם בכל שנה אגרה שנתית לרשם החברות. כמובן שעלות פתיחת חברה זאת איננה כוללת תשלום לעורך דין המתמחה בתחום פתיחת חברה ואשר יפתח את החברה עבורכם. 

במשרדנו יש חיבור ישיר לרשם החברות באמצעות כרטיס חכם, דבר שמאפשר רישום של חברה "און ליין" במהירות וביעלות רבה. 

תעודת התאגדות

בסוף הליך הרישום מקבלת החברה תעודת התאגדות ומספר רישום (ח.פ.).

יודגש, כי בהתאם לחוק החברות חייבת חברה (לעומת עוסק מורשה בודד) למנות רואה חשבון מבקר שיבקר את הדוחות השנתיים שלה. 

 

השלב לאחר קבלת תעודת ההתאגדות - רישום חברה אצל רשויות המס

לאחר שהחברה התאגדה וקיבלה תעודת התאגדות ומספר ח.פ (חברה פרטית), יש לפתוח לחברה תיקים בע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

אחכ יש להקפיד להגיש לרשם החברות מדי שנה דוחות כספיים מבוקרים על-ידי רואה חשבון וכן לשלם אגרם חברות לרשם החברות.

עדיין מתלבטים או שהחלטתם על הקמת חברה?

עדיין מתלבטים? – אם אתם עדיין מתלבטים אם להקים חברה, פנו אלינו לקבלת ייעוץ בנושא. אנו נבדוק האם כדאי לכם להתאגד כחברה מבחינה מיסוייות, כלכלית, משפטית, מבחינת תחומי העיסוק והסיכונים הכרוכים בהפעלת העסק שלכם.

החלטתם על הקמת חברה? פנו אלינו לקבלת שירותים משפטיים להקמת החברה בצורה המתאימה לכם ולצרכים שלכם ביותר. אנו נעזור לכם בבחירת שם מוגן בקניין רוחני, ברישום החברה, הסכמי המייסדים, הכנת תקנון מתאים לחברה וכל יתר הנדרש. משרדנו מתמחה זה למעלה מעשור בתחום הקמה ופירוק של חברות.

מיוחד ללקוחות משרדנו: המדריך המלא והמקיף לפתיחת חברה ​

 הורידו עכשיו מדריך מקיף וייחודי לפתיחת חברה מאת עורך הדין והחשבונאי שלומי סבג

מדריך זה הינו פרי ניסיון של הרבה מאוד שנים של המחבר בתחום הקמת חברות ונולד בעקבות פניות רבות אל משרדנו בשאלות בנוגע לפתיחת חברה. המדריך שם דגש על כל המכשולים והנקודות החשובות העולות בפתיחת חברה ומפשט את המונחים הרבים ומושגי היסוד הכרוכים בהקמת חברה.

כמו כן, המדריך עושה סדר בבליל האינפורמציה ושופך אור על השיקולים הפרקטיים והעסקיים שיש לשקול בפתיחת חברה ועל השלבים השונים הקיימים בפתיחת חברה, בחירת מוסדות החברה והאורגנים של החברה.

עוד נציין כי במשך השנים המחבר, עורך-דין וחשבונאי שלומי סבג, כבר הקים כמאה חברות בתחומי עיסוק שונים ומגוונים ביותר. חלקן מהחברות הפכו עם הזמן לסטרטאפים מצליחים, לחברות שהונפקו ולחברות פרטיות מצליחות מאוד המעסיקות מאות עובדים. לכן, טוב אם נאמר כי על מנת שחברה תהפוך למצליחה ומשגשגת או חלילה בשעת פירוק או תביעה  משפטית כנגד החברה או בעלי מניותיה, מן הראוי שעורך דין מנוסה ובקיא בתחום פתיחת חברה, יתן שירותים אלו עבורכם, כך שיגדלו סיכוייכם להצליח או שתבטיחו שמירה על מלוא זכויותיכם בשעת פירוק או תביעה משפטית.

אנו משוכנעים כי תמצאו במדריך זה עזר רב.      לחצו כאן להורדה ->->-> 

 

קישורים שימושיים: