מאת עורך דין וחשבונאי שלומי סבג

פרק א': מבוא

א.1. הרקע לכתיבתו של מדריך זה

כל רעיון ישראלי להקמת סטארט אפ מצליח או לפתוח עסק משגשג מתחיל לרוב עם השאלה האם כדאי להקים חברה, ואם כן, מהי הדרך הנכונה ביותר להקמת חברה ואיך כדאי שהחברה תפעל? בעקבות כך גם עולות שאלות פרקטיות-עסקיות רבות לגבי החברה שתקום ובכללן: מה ההבדל בין חברה לעוסק מורשה ולשותפות? איך לחלק את ההחזקות בחברה בין כל אחד מהיזמים? כמה מניות כדאי להנפיק ואיזה סוגים של מניות? כמה דירקטורים כדאי למנות? ועוד שאלות רבות וראויות. אלו שאלות כבדות משקל שיש בהן להשפיע על שאלת הצלחתה של החברה או כישלונה, כאשר במקרה של כישלון, יש חשש ממשי שירדו לנכסים האישיים של היזמים.

אני מתכבד להציג בפניכם מדריך מעשי, מלא ועדכני לפתיחת חברה. מדריך זה ישים דגש על כל המכשולים והנקודות החשובות העולות ברישום חברה, יפשט את המונחים הרבים ומושגי היסוד הכרוכים בהקמת חברה, יעשה סדר בבליל האינפורמציה וישפוך אור על השיקולים הפרקטיים והעסקיים שיש לשקול בפתיחת חברה ועל השלבים השונים הקיימים בפתיחת חברה, בחירת מוסדות החברה והאורגנים של החברה.

כמו כן, המדריך יסקור את התמורות שחלו בפתיחת חברה אצל רשם החברות בשנים האחרונות עם האפשרות להקמת חברה באופן מקוון, והשינויים שחלו בעקבות האפשרות לדיווח מקוון עם הפרמטרים השונים שניתן כעת לדווח עליהם לרשם החברות.

חשוב לציין כי מדובר במדריך שאיננו אקדמאי, כי אם מעשי-עסקי, פרי ניסיון של הרבה מאוד שנים בתחום, אשר ישים דגש על הנקודות הפרקטיות והעסקיות החשובות לעוסק בבואו לשקול את מירב השיקולים הרלוונטיים בהקמת חברה ומהי הדרך הנכונה ביותר.

נקודה קטנה וחשובה לסיום פרק זה. במשך השנים כבר הקמתי כמאה חברות בתחומי עיסוק שונים ומגוונים ביותר. חלקן מהחברות הפכו עם הזמן לסטרטאפים מצליחים, לחברות שהונפקו ולחברות פרטיות מצליחות מאוד המעסיקות מאות עובדים. לכן, טוב אומר כי על מנת שחברה תהפוך למצליחה ומשגשגת או חלילה בשעת פירוק או תביעה  משפטית כנגד החברה או בעלי מניותיה, מן הראוי שעורך דין מנוסה ובקיא בתחום רישום חברה, יתן שירותים אלו עבורכם, כך שיגדלו סיכוייכם להצליח או שתבטיחו שמירה על מלוא זכויותיכם בשעת פירוק או תביעה משפטית (בעיקר לאור התופעה המדאיגה שמתפתחת בישראל בשנים האחרונות לפיה מנסים לצרף לכל תביעה כנגד החברה גם את בעלי המניות כאמצעי לחץ).

 

הייחודיות ברישום חברה חדשה על-ידי משרדנו​​

משרדנו מתמחה זה למעלה מעשור בתחום דיני חברות. הקמנו ופירקנו מאות חברות אצל רשם החברות. משרדנו פיתח שני מסלולים מיוחדים לשם פתיחת חברה ואנו מתאימים אישית לכל לקוח את המסלול המתאים לו, לפי צרכיו ולפי מידת ההשקעה: 

מסלול מהיר – זהו מסלול מקוצר לחברת יחיד או חברה משפחתית. במסלול זה הקמת החברה נעשית און ליין דרך מרשמי רשם החברות. הקמת החברה אורכת יום-יומיים. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה בהנחה משמעותית מהתעריפים הרגילים.

מסלול רגיל – זהו מסלול לחברה מורכבת יותר שמצריכה תקנון מורכב יותר והסכמים בין בעלי המניות. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה משתנה ותלויה בסדר גודל החברה שתקום. 

מיוחד ללקוחות משרדנו: המדריך המלא והמקיף לפתיחת חברה ​

 הורידו עכשיו מדריך מקיף וייחודי לפתיחת חברה מאת עורך הדין והחשבונאי שלומי סבג

מדריך זה הינו פרי ניסיון של הרבה מאוד שנים של המחבר בתחום הקמת חברות ונולד בעקבות פניות רבות אל משרדנו בשאלות בנוגע לפתיחת חברה. המדריך שם דגש על כל המכשולים והנקודות החשובות העולות בפתיחת חברה ומפשט את המונחים הרבים ומושגי היסוד הכרוכים בהקמת חברה.

כמו כן, המדריך עושה סדר בבליל האינפורמציה ושופך אור על השיקולים הפרקטיים והעסקיים שיש לשקול בפתיחת חברה ועל השלבים השונים הקיימים בפתיחת חברה, בחירת מוסדות החברה והאורגנים של החברה.

עוד נציין כי במשך השנים המחבר, עורך-דין וחשבונאי שלומי סבג, כבר הקים כמאה חברות בתחומי עיסוק שונים ומגוונים ביותר. חלקן מהחברות הפכו עם הזמן לסטרטאפים מצליחים, לחברות שהונפקו ולחברות פרטיות מצליחות מאוד המעסיקות מאות עובדים. לכן, טוב אם נאמר כי על מנת שחברה תהפוך למצליחה ומשגשגת או חלילה בשעת פירוק או תביעה  משפטית כנגד החברה או בעלי מניותיה, מן הראוי שעורך דין מנוסה ובקיא בתחום פתיחת חברה, יתן שירותים אלו עבורכם, כך שיגדלו סיכוייכם להצליח או שתבטיחו שמירה על מלוא זכויותיכם בשעת פירוק או תביעה משפטית.

אנו משוכנעים כי תמצאו במדריך זה עזר רב.      לחצו כאן להורדה ->->->