ז.1. רישום החברה אצל רשויות המס (מס הכנסה וביטוח לאומי)

לאחר שהחברה עברה בהצלחה את שלב הקמת חברה ורישום ברשם החברות וקיבלה ממנו את תעודת ההתאגדות וקיבלה שם ומספר חברה (ח.פ.  – חברה פרטית), יש לפתוח לחברה תיקים ברשויות המס השונות הכוללות את מע"מ (קודם) ואחכ מס הכנסה וביטוח לאומי.

 

ז.2. פתיחת תיק לחברה במס ערך מוסף וקבלת תעודת עוסק מורשה

השלב הראשון לאחר פתיחת חברה (עוד לפני תחילת הפעילות העסקית) הינו פניה למשרד המע”מ בהתאם לאזור שבו תירשם החברה ואשר תכלול הצהרה בדבר מחזור העסקאות הצפוי לשנה הקלנדרית, תחום העיסוק ומועד תחילת העיסוק. בסיום ההליך במע”מ תונפק לחברה תעודת “עוסק מורשה” ואישור על ניהול ספרים ופטור מניכוי מס במקור. כחלק מהשירות שמשרדנו נותן, אנו נוכל בנוסף לפתיחת חברה גם לפתוח תיק עבורכם במע”מ.

                                          

ז.3. פתיחת תיק לחברה במס הכנסה וביטוח לאומי

במידה והחברה בע"מ מתכוונת להעסיק עובדים יש לפתוח תיק ניכויים במס הכנסה ובביטוח לאומי.  יש לציין כי אין צורך להגיע למשרדי ביטוח לאומי שכן מס הכנסה מדווח על פתיחת תיק הניכויים גם לביטוח לאומי. לאחר פתיחת התיק, ביטוח לאומי ישלח טופס עדכון פרטים למען של החברה אותו יש למלא ולשלוח בחזרה למוסד לביטוח לאומי.

 

כחלק מהשירות שמשרדנו נותן ברישום חברה נוכל לסייע לכם לפתוח את התיקים במע"מ ובמס הכנסה.

 

ז.4. פתיחת חשבון בנק לחברה וקביעת זכויות חתימה

לצורך הפעילות העסקית, החברה תזדקק לחשבון בנק נפרד שיהיה על שם החברה ולפי מספר הח.פ. של החברה. כמו כן, יש לקיים ישיבה מיוחדת ולקבוע מי יהיו בעלי זכויות החתימה בחברה ובחשבון הבנק.

לכן יש לפנות אל הבנק בצירוף מסמכים שאנו נכין אותם עבורכם לשם פתיחת חשבון בנק עסקי (פרטיקלים שונים). יש להקפיד על ביצוע סקר בנקים. כמו כן, מומלץ מאוד לא לתת ערבויות אישיות של בעלי החברה. כחלק מהשירות שמשרדנו נותן בפתיחת החברה, אנו נדאג להכין עבורכם את המסמכים הנכונים ונסייע לכם בקביעת זכויות החתימה בחברה.

 

ז.5. הגשת דו"חות שנתיים לרשם החברות ולרשויות המס ותשלום אגרה שנתית לרשם החברות

הוראות ניהול ספרים מחייבות חברות לנהל ספרים על פי השיטה הדו צידית (הנהלת חשבונות 
כפולה. כמו כן,  כל חברה חייבת להגיש לרשם החברות ולרשויות המס דו"חות כספיים עם מידע על פעילותה העסקית של החברה. ניהול הספרים מתבצע על ידי רואה חשבון מוסמך אשר מעביר אחת לשנה את הדו"חות לרשויות השונות.

כמו כן,  לאחר הקמת חברה יש להקפיד ולשלם את האגרה השנתית עבור החברה לרשם החברות.

הייחודיות ברישום חברה חדשה על-ידי משרדנו​​

משרדנו מתמחה זה למעלה מעשור בתחום דיני חברות. הקמנו ופירקנו מאות חברות אצל רשם החברות. משרדנו פיתח שני מסלולים מיוחדים לשם פתיחת חברה ואנו מתאימים אישית לכל לקוח את המסלול המתאים לו, לפי צרכיו ולפי מידת ההשקעה: 

מסלול מהיר – זהו מסלול מקוצר לחברת יחיד או חברה משפחתית. במסלול זה הקמת החברה נעשית און ליין דרך מרשמי רשם החברות. הקמת החברה אורכת יום-יומיים. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה בהנחה משמעותית מהתעריפים הרגילים.

מסלול רגיל – זהו מסלול לחברה מורכבת יותר שמצריכה תקנון מורכב יותר והסכמים בין בעלי המניות. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה משתנה ותלויה בסדר גודל החברה שתקום. 

מיוחד ללקוחות משרדנו: המדריך המלא והמקיף לפתיחת חברה ​

 הורידו עכשיו מדריך מקיף וייחודי לפתיחת חברה מאת עורך הדין והחשבונאי שלומי סבג

מדריך זה הינו פרי ניסיון של הרבה מאוד שנים של המחבר בתחום הקמת חברות ונולד בעקבות פניות רבות אל משרדנו בשאלות בנוגע לפתיחת חברה. המדריך שם דגש על כל המכשולים והנקודות החשובות העולות בפתיחת חברה ומפשט את המונחים הרבים ומושגי היסוד הכרוכים בהקמת חברה.

כמו כן, המדריך עושה סדר בבליל האינפורמציה ושופך אור על השיקולים הפרקטיים והעסקיים שיש לשקול בפתיחת חברה ועל השלבים השונים הקיימים בפתיחת חברה, בחירת מוסדות החברה והאורגנים של החברה.

עוד נציין כי במשך השנים המחבר, עורך-דין וחשבונאי שלומי סבג, כבר הקים כמאה חברות בתחומי עיסוק שונים ומגוונים ביותר. חלקן מהחברות הפכו עם הזמן לסטרטאפים מצליחים, לחברות שהונפקו ולחברות פרטיות מצליחות מאוד המעסיקות מאות עובדים. לכן, טוב אם נאמר כי על מנת שחברה תהפוך למצליחה ומשגשגת או חלילה בשעת פירוק או תביעה  משפטית כנגד החברה או בעלי מניותיה, מן הראוי שעורך דין מנוסה ובקיא בתחום פתיחת חברה, יתן שירותים אלו עבורכם, כך שיגדלו סיכוייכם להצליח או שתבטיחו שמירה על מלוא זכויותיכם בשעת פירוק או תביעה משפטית.

אנו משוכנעים כי תמצאו במדריך זה עזר רב.      לחצו כאן להורדה ->->->