לפני כל משכנתא שבנק למשכנתאות נותן, או לפני כל הלוואה מבצע הגוף שנותן אשראי בדיקת BDI (בדיקת בי די אי) כדי לקבוע אם יש לכם BDI שלילי. אותו גוף נותן אשראי פונה בעצם לחברת BDI ומבקש ממנה את כל הנתונים שיש לחברת BDI אודות אותו אדם או אותו עוסק.

בדיקת BDI לפי מספר תעודת זהות של האדם או העוסק.

 חברת BDI, אוספת כאמור את כל המידע האשראי אודותיכם מהשנים האחרונות ומעבירה אותו לנותני האשראי.

לכן כאשר נעשית בדיקת BDI (בדיקת בי די אי), חברת BDI מוסרת את כל הנתונים שיש לה אודותכם, כאשר במידה שמדובר במידע שלילי מהותי (לדוגמא כינוס נכסים, פשיטת רגל, חשבונות מוגבלים וכויצב), מופיע אזהרה של חברת BDI בדוח הבדיקה שלה.

 

בדיקת BDI בדיקת בי די אי

 

הסיבה לבדיקת BDI היא שדו"ח נתוני האשראי ודירוג האשראי של חברת BDI (בי די איי) הינם בעצם "כרטיס הביקור" של האנשים הפרטיים בכל התקשרות עסקית, בקשה לאשראי וכיוצב'. על סמך בדיקת BDI – בדיקת בי די אי שלכם ייקבע אם ינתן לנו אשראי, ואם כן באיזה ריביות ובטחונות. לכן הדבר הטוב ביותר עבורנו הוא שיהיה לנו "כרטיס ביקור" נקי מהיסטוריה שלילית ועם דירוג גבוה ככל האפשר.

 

מהי חשיבות בדיקת BDI - בדיקת בי די אי

לבנקים ולחברות כרטיסי האשראי ישנם שלושה פרמטרים עיקריים לפיהם הם מחליטים אם לתת אשראי, ואם כן באיזה בטחונות:

  1. פרמטר ראשון – התנהלות חשבון הבנק ומסגרת האשראי בבנק. הבנקים בודקים את היסטוריית החזרי האשראי של הלקוח, הוותק בחשבון, מסגרת האשראי וניצולה, הלוואות נוספות וכו'.
  2. פרמטר שני – מבחן ההכנסות מול ההוצאות. הבנקים בודקים מה סכום ההכנסות שנכנס כל חודש לחשבון הבנק ומאיזה מקורות. הכוונה להכנסות מעסק, משלח יד, מהשכרת נכסים וכו', אל מול מבחן ההוצאות שבוחן כמה הוצאות ישנן ללקוח מחשבון הבנק. הכוונה להוצאות קבועות כמו שכר דירה, משכנתא, החזר הלוואות וכיוצב'.
  3. פרמטר שלישי – בדיקת BDI – בדיקת בי די אי  –  כדי לבחון האם יש לכם BDI שלילי.  הכוונה לדוחות נתוני האשראי של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט). אלה כאמור דוחות רחבים הרבה יותר אודות הלקוח ומכילים נתונים מהרבה מאוד מקורות מידע (כמו כונס הנכסים, בתי משפט, הוצאה לפועל וכן הלאה). בדיקת BDI לפי תעודת הזהות.

חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט) גם מנפיקות שירותים שנקראים גם "אורות אדומים" או "התראות שליליות". אלה שירותים שמנפיקים התראות ללקוחותיהם נותני האשראי (הבנקים וחברות כרטיסי האשראי),  שמודיעים להם שנגד לקוח מסוים הגיע נתון שלילי כלשהו – כגון נפתח תיק הוצאה לפועל, או הלקוח נכנס להליכי כינוס נכסים או פשיטת רגל.

במקרים כאלה על סמך בדיקת BDI – (בדיקת בי די אי) וההתראות השליליות של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט), פעמים רבות נותן האשראי עוצר את האשראי שניתן ללקוח, לדוגמא את כרטיס האשראי או המסגרת בבנק.

לפיכך, וכל עוד לא הצלחתם להביא למחיקת רישום שלילי BDI, בעידן שוק האשראי התחרותי של היום ישנה חשיבות רבה לדוחות נתוני האשראי של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט). על סמך דוחות אלה כאמור נקבע האם ינתן לנו אשראי, הלוואה או משכנתא ואם כן באיזה סכום ובאיזה בטחונות.

למשרדנו יש הישגים בולטים ומרשימים במיוחד בתחום תיקון בדיקת BDI ותיקון הדוחות השליליים של BDI. אנו ממליצים לקבוע פגישה לבדיקת היתכנות לתיקון בדיקת בי די אי שלכם

ניתוח בדיקת BDI - בדיקת בי די אי שלכם

ניסיון משרדנו מלמד כי ישנם לא מעט מקרים בהם ישנו BDI שלילי שגוי או רישום שגוי בדוח נתוני האשראי, או רישום שניתן לתקן או למחקו מלכתחילה בדוחות בדיקת BDI שלכם ונתוני האשראי של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט).

משרדנו שהינו בקיא ומנוסה בתחום ידע לכוון אתכם ולבדוק את הנתונים אודותיכם, להצליבם עם המידע שיש לגביכם וייעץ לכם נכונה האם ומה ניתן למחוק או לתקן מהדו"ח אודותיכם.

היות שבדיקת BDI לפי תעודת זהות, אנו ממליצים לבדוק היטב בדוח האם כל הנתונים הם אכן שלכם ולפי תעודת הזהות שלכם.

לא תמיד חייבים להשלים עם האמור בדוחות נתוני האשראי של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט) והם לא תמיד גזירת גורל. ניתן ואף מומלץ לקחת עורך דין שמתמחה בכך כדי להביא למחיקת רישום שלילי BDI.

יתירה מכך, אנו יודעים גם לנתח נכון את בדיקת בי די אי שלכם ודוחות האשראי של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט), ונדע גם לומר לכם מתי אמור להימחק (להיות מוסר) המידע השלילי אודותיכם. לנתון זה ישנה חשיבות רבה. כך נניח אם אתם ניגשים לבקש משכנתא וישנה התראה על תיק הוצאה לפועל שאמורה להימחק בחודש הבא. רישום של תיק הוצאה לפועל הופך את דירוג האשראי שלכם להיות נמוך יותר מהרגיל. לפיכך, תכנון נכון של דוחות נתוני האשראי של חברת BDI (בי די איי) וחברת – D&B (דן אנד ברדסטריט), ידע לומר לכם מתי אמור להימחק המידע השלילי אודותיכם כך שתיגשו לבקש משכנתא כאשר הדירוג שלכם יהיה מיטבי.

הורידו עכשיו את המאמר אודות רישום שלילי בחברת BDI וב D&B

מאת עורך הדין והחשבונאי שלומי סבג
הבנק סירב לתת לכם הלוואה? קיבלתם משכנתא בריביות גבוהות במיוחד? ייתכן מאוד שהסיבה לכך הינה רישום שלילי בחברת BDI או בחברת D&B.  חברות BDI (בי די איי) ו D&B (דן אנד ברדסטריט), הינן חברות אשר אוסופות את כל נתוני האשראי עלינו מהגופים השונים, כגון בנקים, כרטיסי אשראי, הוצאה לפועל, כונס הנכסים, בנק ישראל וכיוצב'. כל המידע הזה נשמר אצלן לפרק הזמן המותר בחוק, ומועבר בצורה של דו"ח נתוני אשראי לנותני האשראי השונים (כגון בנקים וחברות כרטיסי אשראי) בצורה של דו"ח נתוני אשראי של חברת   BDI (בי די איי) ודו"ח נתוני אשראי של  D&B (דן אנד ברד סטריט). לא תמיד דו"ח BDI הוא גזרת גורל ופעמים רבות יש בו ליקויים שניתן לתקן.  אנו משוכנעים כי תמצאו במאמר זה עזר רב.   

קישורים שימושיים

בנק ישראל – מערכת נתוני אשראי

משרד המשפטים הרשות להגנת הפרטיות –  מידע מרשם שירותי נתוני אשראי

בנק ישראל – מערכת לשיתוף נתוני אשראי

חברת בי די איי – BDI

חברת דן אנד ברדסטריט – D&B

חקיקה

תקנות נתוני אשראי, תשע"ח                            לחצו כאן להורדה ->->-> 
צו נתוני אשראי (אגרות)                                     לחצו כאן להורדה ->->-> 

רישוי לשכות אשראי

מסגרת תהליך רישוי לשכות אשראי                 לחצו כאן להורדה ->->-> 

חוזרים

הוראות הממונה על שיתוף נתוני אשראי

מאמרים אחרונים פרי משרדנו בתחום BDI שלילי ומחיקת רישום שלילי BDI​