מעוניינים לשים קץ לחובות ולהביא למחיקת החובות ולהפטר מחובות? מחפשים עורך דין למחיקת חובות? עורך דין לחדלות פירעון (פשיטת רגל לפי החוק החדש)? עורך דין להסדר חוב? משרדנו מתמחה זה למעלה מ-15 שנים במחיקת חובות, חדלות פירעון (פשיטת רגל בהליך החדש), והסדר חוב (לרבות הסדר חוב בהוצאה לפועל או הסדר חוב ללא הליך פשיטת רגל).

 בדף זה ניתן לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו לצורך מחיקת חובות, קבלת הפטר והדרכים להשיג זאת באמצעות הליכי חדלות פירעון. נפרט לכם כיצד תוכלו לשים כיצד לחובות שלכם ולהביא למחיקת חובות על-פי חוק חדלות פירעון החדש. תוכלו גם להוריד מדריך מיוחד ללקוחות משרדנו.

איך יוצאים מחובות? מה עושים כשיש חובות?

בעולם העכשווי המודרני אנשים רבים הופכים לחייבים ונקלעים למצב שבו יש להם חובות לגופים שונים כגון בנקים, חברות כרטיסי אשראי וכו'. הסיבות לחובות הינן רבות ומגוונות כגון עוסק מורשה שהעסק שלו כשל, אדם פרטי שלקח יותר מדיי הלוואות, מחלה, פיטורין ועוד. במשך הזמן אותם חובות רק הולכים ותופחים בצורה מוגזמת. כנגד אותם חייבים ננקטים הליכים אגרסיביים לגביית החובות, כגון עיקולים, הגבלות, מאסרים ועוד.

 אותו חייב עומד בפני דילמה ולא יודע כיצד ניתן להביא למחיקת החובות ולקבלת ההפטר המיוחל. 

שמתאים לו לפי גובה החובות, סוג החובות, אפשרות פירעון, סוג הנושים וכו'.

עורך דין למחיקת חובות / איך יוצאים מחובות

עורך דין מנוסה למחיקת חובות ועורך דין לפשיטת רגל יידע לפרוס בפניכם קשת רחבה של אלטרנטיבות משפטיות להביא למחיקת חובות. כמו כן, אנו נסייע לכם לבחור את האופציה המשפטית למחיקת חובות אשר הכי תתאים לכם.
בקצרה נוכל לציין כי ישנם מספר מסלולים להביא לסיום החובות, המסלולים הם באמצעות הוצאה לפועל, באמצעות בית משפט או בלי שניהם, בהסדר חוב ישירות מול הנושים. לא כול המסלולים יכולים להביא למחיקת חובות, ולכל חייב יש להתאים את המסלול

מה זה מחיקת חובות?

מחיקת חובות זהו ביטוי שכוונתו להליך משפטי שבו בסופו האדם זכאי להפטר מחובות ואף לאפשרות שחלק או כל החובות שלו ימחקו. ישנם מספר סוגים של הליכים משפטיים אשר בעזרתם ניתן להגיע למחיקת חובות וקבלת הפטר מחובות.
בישראל, ישנם כ- 700 אלף איש שיש להם תיקים בהוצאה לפועל ולחלקם אין סיכוי להיחלץ ממעגל החובות המצטברים והריביות, ללא קבלת אפשרות למחיקת החובות, כולם או חלקם.
עד ליום 15.9.19 ניתן היה להגיע למחיקת חובות לרוב באמצעות הליך מיוחד הקרוי פשיטת רגל שהתנהל בבית המשפט ומול כונס הנכסים הרשמי.
החל מיום 15.9.19, יש הליך חדש למחיקת חובות וקבלת הפטר מחובות, והוא נקרא הליך חדלות פירעון. באמצעות הליך חדלות פירעון החדש ניתן להגיע להפטר ולמחיקת חובות בהוצאה לפועל או באמצעות בית המשפט וההליך מתנהל מול הממונה על הליכי חדלות פירעון או מול רשם מיוחד של לשכת ההוצאה לפועל.
בהמשך עמוד זה נסביר על כל האפשרויות שעומדות בפני חייב המעוניין לצאת לדרך חיים חדשה ולקבל הפטר מחובות או מחיקת חובות.

מה זה עורך דין למחיקת חובות?

עורך דין למחיקת חובות, זהו מושג שרווח לאחרונה בפי העם, והכוונה של המושג עורך דין למחיקת חובות הינו עורך דין אשר מתמחה בהליכי חדלות פירעון, הוצאה לפועל ופשיטת רגל (עורך דין לפשיטת רגל).

עורך דין למחיקת חובות הינו עורך דין מומחה בהליכי פשיטות רגל, שכן זהו ההליך העיקרי שבאמצעותו ניתן היה להגיע למחיקת חובות עד ליום 15.9.19.  כיום, לאחר כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, עורך דין למחיקת חובות יהיה גם עורך דין לחדלות פירעון או עורך דין לפשיטת רגל בהליך החדש.

 

BDI שלילי מחיקת רישום שלילי BDI

עורך דין למחיקת חובות

איך יוצאים מחובות?

למשרדנו יש למעלה מ-15 שנות ניסיון, בסיוע לחייבים לצאת ממעגל החובות לדרך חיים חדשה. במהלך תקופה זאת סייענו לאלפי אנשים להיחלץ מחובותיהם והביא למחיקת חובות.

לכן, הכלל הכי חשוב לחייבים הוא קודם כל להירגע ולהבין שלא מדובר בסוף העולם. לאחר מכן אנו ממליצים לערוך רשימה מקיפה של כל החובות שלכם ומועדי הפירעון, כדי שתבינו מה תמונת החוב המלאה.

אם אתם מבינים כי אין בידכם אפשרות לשלם בשום צורה את מלא החובות וכי היקף החובות הוא למעלה מ-50,000 ₪, אנו ממליצים להקפיא הכל ולשלם רק את תשלומי החובה (כמו שכירות, חשמל, מים). אין טעם לשלם רק לחלק וכדאי לשמור כסף להמשך. כדאי לשתף בחובות שלכם את המשפחה והחברים וגם לנהוג בשקיפות כלפי הנושים ולא להתחייב על שום דבר.

בשלב זה, יש להגיע לסיוע מקצועי בהקדם אצל עורך דין מומחה ומנוסה במחיקת חובות, שידע לנהל את התיק שלכם במהירות האפשרית.

בסוף עמוד זה תמצאו מדריך מקיף, פרי עטו של עו"ד וחשבונאי שלומי סבג, אשר מסביר בהרחבה לחייבים  איך יוצאים מחובות, וסוקר בהרחבה את ההליכים המשפטיים השונים העומדים בפני חייב כדי להביא למחיקת חובות ובכללם הליכי חדלות פירעון לפי חוק חדלות פירעון החדש (פשיטת רגל בהליך החדש) וכן הליכי הסדר חוב בלי פשיטת רגל או הסדר חוב הוצאה לפועל, וכן הליכי מחיקת חובות בהוצאה לפועל.

 

מה האפשרויות המשפטיות שעומדות בפני חייב כדי להביא למחיקת חובות?

עורך דין מנוסה למחיקת חובות ועורך דין לפשיטת רגל יידע לפרוס בפניכם קשת רחבה של אלטרנטיבות משפטיות להביא למחיקת חובות. כמו כן, אנו נסייע לכם לבחור את האופציה המשפטית למחיקת חובות אשר הכי תתאים לכם.

בקצרה נוכל לציין כי ישנם מספר מסלולים להביא לסיום החובות, המסלולים הם באמצעות הוצאה לפועל, באמצעות בית משפט או בלי שניהם, בהסדר חוב ישירות מול הנושים. לא כול המסלולים יכולים להביא למחיקת חובות, ולכל חייב יש להתאים את המסלול שמתאים לו לפי גובה החובות, סוג החובות, אפשרות פירעון, סוג הנושים וכו'.

ריכזנו לפניכן טבלה שמפרטת את המסלולים השונים שעומדים בפני החייב לסיום החובות:

מה זה חוק חדלות פירעון החדש?

ביום 15.9.19 נכנס לתוקף חוק חדש ומהפכני בתחום של חדלות פירעון ומחיקת חובות שקרוי "חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018". חוק חדלות הפירעון החדש, החליף את פקודת פשיטת הרגל שהינה חקיקה ישנה מאוד.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מחיל הסדרים חדשים בכל הנוגע לזכויות חייבים ונושים, נקבעו בחוק ובתקנותיו סדרי דין מיוחדים, ובמטרותיו של החוק, לדאוג להשאת החזר החוב לנושים ולהביא במידת האפשר לשיקומו הכלכלי של היחיד והתאגיד.

חוק חדלות פירעון החדש חולל מהפכה בתחום חדלות הפירעון של יחידים, עוסקים וחברות ונחשב לאחד ממהלכי החקיקה הגדולים והמורכבים ביותר שנעשו בישראל בשנים האחרונות.

לגבי אלו הליכים יחול חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי יחול החל מיום 15.9.19 והוא יחול על הליכי חדלות הפירעון שהחלו ביום 15.9.19 (יום התחילה) ואילך.

כלומר מיום 15.9.19, לא ניתן להגיש יותר בקשות לפשיטת רגל לגבי יחידים חייבים ולא יתנהלו יותר הליכי פשיטת רגל חדשים, אלא יתנהלו הליכי חדלות פירעון לפי חוק חדלות פירעון.

החל מיום 15.9.19 לא יתנהלו יותר גם הליכי פירוק לגבי חברות, אלא הליכי חדלות פירעון.

סעיף 373 (ב) לחוק חדלות פירעון קובע כי על הליכי פירוק לפי פקודת החברות, על הליכי פשרה או הסדר שניתן במסגרתם צו הקפאת הליכים לפי חוק החברות ועל הליכי פשיטת רגל לפי פקודת פשיטת הרגל שהיו תלויים ועומדים לפני יום 15.9.19 (יום התחילה), ימשיכו לחול הוראות פקודת פשיטת הרגל ודיני הפירוק שהיו נהוגים לפני 15.9.19. כלומר הליכי פשיטת רגל שנפתחו בבית משפט מחוזי לפני 15.9.19 ימשיכו להתנהל בבית משפט המחוזי בהתאם לפקודת פשיטת הרגל הישנה ולא לפי חוק פירעון ושיקום כלכלי החדש.

 

לגבי איזה חייבים יחול חוק חדלות פירעון החדש?

סעיף 1 לחוק חדלות פירעון החדש קובע כי החוק זה נועד להסדיר את פירעון חובותיו של חייב שהוא יחיד או תאגיד, הנמצא או העלול להימצא במצב של חדלות פירעון, במטרה –

(1) להביא ככל האפשר לשיקומו הכלכלי של החייב;

(2) להשיא את שיעור החוב שייפרע לנושים;

(3) לקדם את שילובו מחדש של חייב שהוא יחיד במרקם החיים הכלכליים.

מיהו חדל פירעון?

סעיף 2 לחוק חדלות פירעון החדש קובע כי חדלות פירעון היא מצב כלכלי שבו חייב אינו יכול לשלם את חובותיו במועדם, בין אם מועד פירעונם הגיע ובין אם לאו, או שהתחייבויות החייב, לרבות התחייבויות עתידיות ומותנות שלו, עולות על שווי נכסיו. בכך גם נוצר שינוי בהתאם לחוק חדלות פירעון שכן, גם מצב שבו נראה כי חייב לא יהיה מסוגל בעתיד לשלם את חובותיו הינו מצב של חדלות פירעון.

כלומר לא צריך להמתין יותר עד שהנושים יתחילו לנקוט בהליכי גבייה או יפתחו תיקי הוצאה לפועל, ניתן וגם כדאי לחייבים אשר מבינים כי הם הגיעו לחדלות פירעון וכי היקף חובותיהם הוא למעלה מ-50,000 ₪, להקדים תקופה למכה ולנקוט בהליכי חדלות פירעון בעצמם וביוזמתם.

 

לגבי חייב שהוא יחיד (שאינו תאגיד) מחליפים הליכי חדלות פירעון לפי החוק את הליכי פשיטת רגל שהתנהלו בעניינו של היחיד, עד כה בבית משפט מחוזי.

אודות מחיקת חובות בהליך החדש - היכן יתנהלו הליכי חדלות פירעון של חייבים יחידים?

 • הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי של חייבים, יתנהלו החל מיום 15.9.19 בהתאם לחוק ינוהלו ע"י 3 גופים לפי חלוקת הסמכויות הבאה:
 • מערכת ההוצאה לפועל – שם יתנהלו הליכי חדלות פירעון של יחיד בעל חוב הנמוך מ- 150,000 ₪.
 • הממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים ובית משפט שלום – שם יתנהלו הליכי חדלות פירעון של יחיד בעל חוב מעל 150,000 ₪ (במקום הליך פשיטת רגל. חדלות פירעון זהו בעצם פשיטת רגל בהליך החדש).
 • בית המשפט המחוזי – שם יתנהלו הליכי חדלות פירעון של תאגידים (במקום הליכי פירוק של חברות).

כיצד יתנהל החל מיום 15.9.19 מחיקת חובות לפי חוק חדלות פירעון החדש?

חוק חדלות פירעון החדש מקנה לפרקליטים, שהוסמכו לכך על-ידי כונסת הנכסים הרשמית, סמכויות לקבלת החלטות בהליכים של חייבים יחידים. למעשה, הממונה יהיה אחראי על ניהול רוב הליכי חדלות הפירעון של היחיד.

 מתן הצו לשיקום כלכלי יינתן בידי בית משפט השלום. ההליך יהיה קצוב לתקופה בת 48 חודשים מעת פתיחתו. בקשות שדורשות הכרעה בזכויות צדדים שלישיים או נוגעות להחלטות מסוימות, כדוגמת מימוש דירת המגורים של החייב, תהיינה בסמכות בית משפט השלום

אל מי מוגשת בהתאם לחדלות פירעון החוק החדש בקשה למתן צו לפתיחת הליכים ליחיד שלו חובות עד 150,000 ₪ ומעל 150,000 ₪ ?

סעיף 103 (א) לחוק חדלות פירעון החדש קובע כי צו לפתיחת הליכים של יחיד שסך חובותיו עולה על 150,000 ₪ תוגש אל הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הממונה על הליכי חדלות פירעון זהו גוף חדש שיצר חוק חדלות פירעון והוא אמור להיות הגוף שיחליף את כונס הנכסים הרשמי.

סעיף 103 (ב) קובע כי צו לפתיחת הליכים של יחיד שלו חובות מתחת ל- 150,000 ₪, יוגש לרשם ההוצאה לפועל.

אלו הליכי חדלות פירעון לגבי יחיד בעל חובות בסכום נמוך.

כמה זמן אורך חדלות פירעון? מהו אורך ההליך של הפטר חובות בהליך החדש (מחיקת חובות לפי חוק חדלות פירעון החדש)?

סעיף 163 לחוק חדלות פירעון קובע כי תקופת התשלומים תהיה שלוש שנים ממועד מתן הצו לשיקום כלכלי. יחד עם זאת בית המשפט רשאי לקבוע, בצו לשיקום כלכלי, מטעמים שיירשמו, תקופת תשלומים קצרה משלוש שנים אם התקיימו לגבי היחיד נסיבות אישיות המצדיקות זאת.

לחילופין, בית המשפט רשאי לקבוע, בצו לשיקום כלכלי, תקופת תשלומים ארוכה משלוש שנים אם מצא כי מתקיים אחד מאלה:

 • בהליכי חדלות הפירעון, היחיד נהג בחוסר תום לב, במטרה לנצל לרעה את ההליכים, או שהיחיד לא שיתף פעולה עם הנאמן או הממונה או שהיחיד הפר את ההגבלות שהוטלו עליו באופן שהיה עלול לפגוע בהליך חדלות הפירעון;
 • ליחיד חוב שנוצר מהתחייבות או מהתקשרות בעסקה בהיקף משמעותי שביצע היחיד בעת שידע או שהיה עליו לדעת כי יש סיכוי גבוה שלא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו או שליחיד חוב שנוצר מהזנחה חמורה בניהול ענייניו הכלכליים של היחיד, שנעשתה בחוסר תום לב או שליחיד חוב שמקורו בחובת תשלום פיצויים לפי סעיף 77 לחוק העונשין;
 • היחיד ביצע פעולה במטרה להעדיף נושה על פני נושים אחרים, לגרוע נכסים מקופת הנשייה או להבריח נכסים;
 • ניתן לגבי היחיד צו לפתיחת הליכים אחר בשבע השנים שקדמו לתחילת הליכי חדלות הפירעון.

 

 • במידה שמצא בית המשפט כי מתקיימות לגבי היחיד נסיבות כלכליות מיוחדות וחריגות שבשלהן אין זה צודק לקבוע תקופת תשלומים של שלוש שנים בלבד, וכי תקופה זו אינה מביאה לאיזון הראוי בין זכות הנושים לפירעון חובם ובין הצורך בשיקומו הכלכלי של היחיד.

בית משפט רשאי אף לקבוע תקופת תשלומים בלתי קצובה בזמן בתנאים מסוימים.

מהו הפטר לאלתר? פשיטת רגל בהליך מקוצר

 הפטר לאלתר הינו קיצור זמן משמעותי בתקופה שבה החייב הינו בחדלות פירעון.

כאשר כושר ההשתכרות של יחיד אינו עולה על דמי המחיה חובת תשלומים, בית המשפט אמור ליתן הפטר לאלתר ולא אמור לתת לחייב צו לתשלומים שאמור לקחת כשלוש שנים.

הפטר לאלתר ניתן כאשר ברור כי גם אם היחיד ימצא את מלא פוטנציאל ההשתכרות שלו, הרי שלא יהיה בה לכסות את דמי המחיה ובמילא במצב כזה ברור שלא יישאר דבר לנושים ואין טעם לקבוע צו תשלומים.

 כאשר לגבי יחיד מתקיים אחד מהתנאים שלעיל שבגינם יש להאריך את צו התשלומים, בית המשפט לא רשאי ליתן הפטר לאלתר, אלא בהתקיים נסיבות מיוחדות המצדיקות זאת.

במידה שבית המשפט נתן ליחיד הפטר לאלתר, רשאי הוא להורות כי כל הנכסים שיוקנו ליחיד בתקופה שיורה ושלא תעלה על שלוש השנים ממועד מתן הצו לשיקום כלכלי, או חלק מהנכסים כאמור, ייכללו בנכסי קופת הנשייה, וכן רשאי בית המשפט, בנסיבות חריגות, להורות כאמור לגבי נכסים מסוימים גם לתקופה העולה על שלוש שנים.

ת הליך פשיטת הרגל בדרך של מימוש נכסים, ינסה להגיע להסדר חוב עם הנושים. הסדר החוב יערב את החייב וכלל נושיו או אותם נושים הנקובים בהסדר.

מטרתו של הסדר החוב יהיה לשנות את תנאי החוב של החייב כלפי הנושים, לרוב על דרך של הפחתת סכום החוב או דחיית מועד ההחזר שלו. הנושים יוצאים מההליך עם מערך חדש של זכויות כלפי החייב. למעשה, במקום לנצל את הנכסים הנוכחיים הנמצאים בידי החייב, מנוצל זרם ההכנסות העתידי שלו.

מהם הליכי חדלות פירעון לגבי יחיד בעל חובות בסכום נמוך?

 

חוק חדלות פירעון החדש הביא עימו בשורה גם לחייבים (כאמור יחידים שהם במצב של חדלות פירעון) שיש להם חובות בסכומים נמוכים של מתחת ל –  150,000 ₪ ובתנאים מסויימים גם לחייבים בסכומים שעד 50,000 ₪.

חייבים כאלה שיש להם חובות בסכום נמוך ומעוניינים לצאת מהחובות אך לא יכולים לנקוט בהליכי חדלות פירעון (או פשיטת רגל), שכן סכום החוב שלהם אינו עולה על 150,000 ₪, יכולים לנקוט בהתאם לחוק חדלות פירעון החדש בהליכי חדלות פירעון ולקבל הפטר דרך ההוצאה לפועל.

 

מתי מוגשת בקשה למתן צו לפתיחת הליכים לבית משפט ומתי לרשם ההוצאה לפועל ?

סעיף 103 (א) לחוק חדלות פירעון החדש קובע כי צו לפתיחת הליכים של יחיד שסך חובותיו עולה על 150,000 ₪ תוגש אל הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. הממונה על הליכי חדלות פירעון זהו גוף חדש שיצר חוק חדלות פירעון. בהתאם לסעיף 4 לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי  הליכי חדלות הפירעון של יחיד יתקיימו בבית משפט השלום שבאזור שיפוטו מתגורר היחיד או מקום עיסוקו העיקרי או נכסיו.

לעומת זאת, בהתאם לסעיף 103 (ב) קובע כי צו לפתיחת הליכים של יחיד שלו חובות מתחת ל- 150,000 ₪, יוגש לרשם ההוצאה לפועל. אלו הליכי חדלות פירעון לגבי יחיד בעל חובות בסכום נמוך.

מי הוא יחיד בעל חובות בסכום נמוך אשר רשאי לפתוח בהליכי חדלות פירעון בהוצאה לפועל?

 

בהתאם לסעיפים 186-187 לחוק חדלות פירעון החדש, יחיד שיש לו חובות מתחת ל 150,000 ₪ יכול לפתוח בהליכי חדלות פירעון בהוצאה לפועל ובלבד שהיחיד הגיע למצב של חדלות פירעון או שמתן צו לחדלות פירעון יסייע למנוע את חדלות פירעונו. יחיד כזה כזה נקרא בחוק "יחיד בעל חובות בסכום נמוך".

כיצד נפתחים ההליכים אצל יחיד בעל חובות בסכום נמוך בלשכות ההוצאה לפועל?

 

סעיף 187 לחוק קובע כי פתיחת הליכים בידי יחיד בעל חובות בסכום נמוך יכול שתהיה באחת מאלה:

 • הגשת הודעה בידי היחיד לרשם ההוצאה לפועל על כך שאין ביכולתו לשלם את החוב הפסוק, לפי סעיף 7א2 לחוק ההוצאה לפועל, שרואים אותה לפי הסעיף האמור כבקשה לצו לפתיחת הליכים;
 • הגשת בקשה לצו לפתיחת הליכים לרשם ההוצאה לפועל, ובלבד שסך חובותיו עולה על 50,000 שקלים חדשים.

יש לציין כי רשם ההוצאה לפועל רשאי לתת צו לפתיחת הליכים גם ליחיד שסך חובותיו אינו עולה על 50,000 שקלים חדשים, ובלבד שמצא כי יש טעמים מיוחדים המצדיקים זאת, ובכלל זה אם מתנהלים נגד היחיד הליכים לפי פקודת המסים (גבייה).

 

הקמת לשכות הוצאה לפועל מיוחדות שבהן יהיו רשמים ייעודיים להליכי חדלות פירעון

 

חוק חדלות פירעון החדש מסמיך מינוי של רשמי הוצאה לפועל ייעודיים ומיוחדים להליכי חדלות פירעון בחלק מלשכות ההוצאה לפועל.

סעיף 188 לחוק חדלות פירעון החדש קובע כי הליכי חדלות הפירעון שנפתחו בידי יחיד בעל חובות בסכום נמוך יתנהלו לפני רשם הוצאה לפועל ייעודי להליכי חדלות פירעון אשר יהיו נתונות לו הסמכויות הנתונות לפי חוק חדלות פירעון לבית המשפט ולממונה בהליכי חדלות פירעון של יחיד.

רשם הוצאה לפועל ייעודי להליכי חדלות פירעון יהיה רשם הוצאה לפועל שמנהל מערכת ההוצאה לפועל הסמיך אותו לשמש כרשם ייעודי להליכי חדלות פירעון, לאחר שעבר הכשרה מיוחדת לשם כך; עיקר עיסוקו של רשם כזה יהיה בניהול הליכי חדלות פירעון.

גיבוש הסדר תשלומים אצל רשם ההוצאה לפועל ליחיד בעל חוב בסכום נמוך

 

לאחר שמוגשת בקשה לפתיחת הליכים על-ידי יחיד בעל חובות בסכום נמוך, רשם ההוצאה לפועל הייעודי בודק את הבקשה ואת כל המסמכים המצורפים לה כדי לוודא שהיחיד עומד בכל תנאי החוק.

הזימון לישיבה לגיבוש הסדר תשלומים אמור להישלח ליחיד ולנושים שהיחיד ציין בבקשתו לצו פתיחת הליכים.

ישיבת גיבוש ההסדר אמורה להתנהל בפני עובד מיוחד של מערכת ההוצאה לפועל, שמנהל מערכת ההוצאה לפועל הסמיך אותו והוא נקרא "נציג הרשם".

מי יכול להיות מוכרז כמוגבל באמצעים ומה ההגבלות המוטלות על חייב מוגבל באמצעים

 

סעיף 321 לחוק חדלות פירעון החדש, מאפשר ליחיד להגיע להסדר חוב עם הנושים שלא במסגרת צו לפתיחת הליכים. סעיף זה הינו המקביל של סעיף 19א לפקודת פשיטת הרגל שבוטלה (הפטר שהיה ללא פשיטת חובות ומחיקת חובות בלי פשיטת רגל).

בכך יכול היחיד החייב לקבל הפטר ומחיקת חובות אף ללא הדרך הארוכה של חדלות פירעון (כפי שיכל קודם לקבל הפטר ללא פשיטת רגל), וזאת באמצעות הסדר חוב ובתנאי שהוא עומד בהוראות חוק חדלות פירעון.

מה זה הסדר חוב? כיצד ניתן לקבל הפטר באמצעות הסדר חוב לפי סעיף 321 לחוק חדלות פירעון?

 

חייב בהוצאה לפועל אשר הוכרז כמוגבל באמצעים רשאי, במקרים מסוימים, להגיש בקשה לקבלת הפטר ומחיקת חובות. משמעות ההפטר היא כי כל חובותיו מלבד חובות מסוימים שעליהם לא חל ההפטר יימחקו, והחייב יכול לפתוח דף חדש בחייו הכלכליים.

עם קבלת ההפטר, יימחקו כל חובותיו של החייב, מלבד חובות מסוימים (כמו חובות בשל קנסות, מזונות או משכנתא).

המועד האחרון להגשת בקשה להפטר בהוצאה לפועל הוא 05.09.2019. אם במהלך בירור הבקשה יתברר שלחייב יש נכסים, יתכנו תוצאות כגון העלאת צו התשלומים והטלת עיקול על הנכסים.

הורידו עכשיו את המדריך לחייב (אודות הסדרי חוב, מחיקת חובות והליכי חדלות פירעון - פשיטת רגל בהליך החדש)

מאת עורך הדין והחשבונאי שלומי סבג

שקעתם בחובות כבדים בלי יכולת להחזירם? קיבלתם מכתבי התראה? עיקולים? הבנקים הגבילו את החשבון? זה לא יגמר אם לא תטפלו בזה. בישראל נפתחים מדי שנה למעלה מ450 אלף תיקי הוצאה לפועל ומוגשת למעלה מ10,000 בקשות לפשיטת רגל מדי שנה. מספרים אלה הולכים וגדלים.

במדריך זה נסקור את הדרכים השונות העומדות בפני חייב להתמודד עם חובותיו, כאשר נתייחס גם למצבים בהם החייב יכול לפרוע את חובותיו, אך מעוניין להביא להסדר חוב נוח (פריסת חובות), וכן נתמקד במצבים בהם לחייב אין שום אפשרות לפרוע את חובותיו, כולם או חלקם, והחייב מעוניין במחיקת חובות והפטר בהוצאה לפועל או בבית משפט. נסביר מה ניתן לעשות. כמו כן, נשים דגש על הדרכים השונות לקבל הפטר ומחיקת חובות וכן נסקור את  ההליכים  הקודמים של פשיטת רגל לפי פקודת פשיטת רגל שבוטלה, וכן נסקור בהרחבה רבה את ההליכים החדשים לפי החוק החדש לחדלות פירעון שנכנס לתוקף ביו 15.9.19 (פשיטת רגל בהליך החדש). נסביר מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהדרכים ונסקור מהם כל כללי האצבע שיש לעשות כדי להתמודד עם החובות ומהם הדרכים לפתור את החובות.

משרדנו מתמחה זה למעלה מ-15 שנים במחיקת חובות, הליכי חדלות פירעון, והסדרי חוב. צרו עימנו קשר עוד היום להביא לפתרון החובות שלכם.

קישורים שימושיים בתחום חדלות פירעון ומחיקת חובות

בנק ישראל – מערכת נתוני אשראי

רשות האכיפה והגבייה – חדלות פירעון בהוצאה לפועל

הממונה על הליכי חדלות פריעון

טפסים שימושיים בתחום חדלות פירעון ומחיקת חובות

בקשת יחיד לצו פתיחת הליכים ודוח על מצבו הכלכלי

התחייבות החייב עם הינתן צו לפתיחת הליכים

כתב ויתור על סודיות בבקשת חייב לפתיחת הליכי חדלות פירעון

רשימת מסמכים שעל החייב להגיש בבקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון

תביעת חוב של נושה כנגד חייב

חקיקה ותקנות בתחום חדלות פירעון ומחיקת חובות

תצהיר לתביעת חוב של נושה

חוק חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

תקנות חדלות פירעון ושיקום כלכלי (אגרות)

תקנות חדלות פירעון ושיקום כלכלי 

חוק החברות

חוק שיקים ללא כיסוי

חוזרים ונהלים מאת הממונה על הליכי חדלות פירעון

נוהל הממונה אודות חובת הדיווח של חייב יחיד בהליכי חדלות פירעון

נוהל טיפול בערעורים על החלטות הממונה

נוהל טיפול הממונה בבקשות חייב למתן צו לפתיחת הליכים

נוהל טיפול הממונה בבקשות נושה

מדריכים לחייב ונושה בהליכי חדלות פירעון אשר פורסמו על-ידי הממונה לחדלות פירעון

מדריך לתקנות החברות (פירוק) ולתקנות החברות (פירוק) לאחר כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

מדריך לתקנות פשיטת רגל לאחר כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

מאמרים אחרונים פרי משרדנו בתחום BDI שלילי ומחיקת רישום שלילי BDI​

האם ניתן להעביר כספי פיצויים בקופת גמל לקצבה לכינוס נכסים? – בעקבות ע"א 5033/18 קרן מקפת מרכז לפנסיה ותגמולים א.ש. בעמ נ' רון לוי

מאת עורך דין וחשבונאי שלומי סבג, ADV-ACU מעוניינים לשים קץ לחובות ולהביא למחיקת החובות ולהפטר מחובות? מחפשים עורך דין למחיקת חובות? עורך דין לחדלות פירעון

קרא עוד »

מעוניינים לשים קץ לחובות ולהביא למחיקת החובות ולהפטר מחובות? מחפשים עורך דין למחיקת חובות? עורך דין לחדלות פירעון (פשיטת רגל לפי החוק החדש)? עורך דין להסדר חוב? משרדנו מתמחה זה למעלה מ-15 שנים במחיקת חובות, חדלות פירעון (פשיטת רגל בהליך החדש), הסדר חוב (לרבות הסדר חוב בהוצאה לפועל או הסדר חוב ללא הליך פשיטת רגל) וקבלת הפטר.