ההליך הפרוצדורלי הכרוך בהקמת החברה

ההליך הפרוצדורלי הכרוך בהקמת החברה

מאת: עורך דין וחשבונאי שלומי סבג

הליך פתיחת חברה איננו רק הליך בירוקרטי הכולל רק מילוי טפסים. ההפך הגמור הוא הנכון. פתיחת חברה היא עניין המצריך חשיבה מקדימה ושקילת שיקולים שונים. בין יתר השיקולים שנשקלים בעת פתיחת חברה ניתן למצוא את עניין גובה ההון העצמי, שיקולי המס, עניין מיקום החברה, סוגי המניות, גיוון המניות, ההון הרשום של המניות והון המניות של החברה, אחריות בעלי המניות השונים, היחסים בין בעלי המניות וכיוצב'.

לכן, פתיחת חברה איננה עניין לכל אותם עסקנים וכן לא לכל עורך-דין. עורך הדין והחשבונאי שלומי סבג ידאג לבצע את פתיחת חברה המתאימה לכם ביותר וינחה אתכם בכל שלב של פתיחת חברה.

משרדנו מבצע פתיחת חברה באופן מהיר אבל זאת מבלי לזנוח את כל ההיבטים המקצועיים. אנו נדאג להחתים אתכם על כל מסמכי פתיחת חברה ולאחר מכן נעביר אליכם את תעודת ההתאגדות ואת מספר ח.פ. של החברה. מסמכי פתיחת חברה כוללים בקשה לרישום חברה, הצהרת דירקטורים ראשונים בעת פתיחת חברה, תקנון  פתיחת חברה ואת כל הפרוצדורה שמשרדנו יבצע עבורכם בעת פתיחת חברה.

פתיחת חברה מבוצעת אצל רשם התאגידים במשרד המשפטים עם הגשת מסמכי פתיחת חברה. מסמכי פתיחת חברה כוללים בקשה לרישום חברה, תקנון, הצהרות בעלי מניות ודירקטורים ראשונים. יש גם צורך לשלם אגרת פתיחת חברה.

היתרונות והחסרונות של פתיחת חברה

להחלטה על פתיחת חברה יש יתרונות וחסרונות. ראשית, פתיחת חברה כרוכה בהשקעות כספיות גדולות יותר מהעלויות הרגילות. עלויות אלה הן בין היתר בשל תשלום לרואי החשבון, אגרת רישום לרשם החברות ואגרה שנתית וכן הלאה. וכן עניין סגירת החברה שהוא רק בדרך של הליך פירוק שהוא הליך יקר מהרגיל. לעומת זאת פתיחת חברה מעניקה יתרונות רבים שביניהם החברה היא אישיות משפטית נפרדת וקיים מסך שחוצץ בין בעלי המניות לחברה, אחריות בעלי המניות מוגבלת, יש גיוון ונוחות באפשרויות גיוס ההון לבעלי החברה, שיקולי תדמית, שיקולי מיסוי, הכרה בהוצאות וכיוצב.

הייחודיות ברישום חברה חדשה על-ידי משרדנו​​

משרדנו מתמחה זה למעלה מעשור בתחום דיני חברות. הקמנו ופירקנו מאות חברות אצל רשם החברות. משרדנו פיתח שני מסלולים מיוחדים לשם פתיחת חברה ואנו מתאימים אישית לכל לקוח את המסלול המתאים לו, לפי צרכיו ולפי מידת ההשקעה: 

מסלול מהיר – זהו מסלול מקוצר לחברת יחיד או חברה משפחתית. במסלול זה הקמת החברה נעשית און ליין דרך מרשמי רשם החברות. הקמת החברה אורכת יום-יומיים. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה בהנחה משמעותית מהתעריפים הרגילים.

מסלול רגיל – זהו מסלול לחברה מורכבת יותר שמצריכה תקנון מורכב יותר והסכמים בין בעלי המניות. עלות הקמת חברה במסלול זה הינה משתנה ותלויה בסדר גודל החברה שתקום. 

כתיבת תגובה